Главная » Статьи

Всего материалов в каталоге: 86
Показано материалов: 1-10
Страницы: 1 2 3 ... 8 9 »

Народна казка

ДУМ  ЖИВИХ  КАЗКОВІ  ПЕРЕДЗВОНИ.  

Народні прислів'я.
Пташка красна пером, а людина — розумом. Кожна пригода — до мудрості дорога. Мудра байка і порадить, і розважить.

«Людство,— писав М. Рильський в одній із своїх знаменитих «Вечірніх розмов»,— ніколи не мовчить. Своїми піснями, Казками, переказами, творчістю своїх поетів і Композиторів воно промовляє в вїках і для віків». 

Видатний майстер художнього слова постійно підкреслював думку, що високе мистецтво, прогресивні художні традиції — широжий і безперервний процес, який ніколи не завмирає, а живить, збагачує культурний розвиток людства.

Козак і спис

Шоста фігура (28 тактів)

Виконується музичний супровід Д.

/—8-й такти. Зберігаючи лінії, але довільно поводячись на сцені та спілкуючись поміж собою, козаки промовляють речитативом у ритмі й темпі музичного супроводу: «Козакові без ратища, як дівчині без намиста!».

Наприкінці 8-го такту виконавці, тримаючи зброю правою рукою у вертикальному положенні, стають у другу позицію обличчям до глядача і ставлять списи біля носка правої ноги. Одночасно, закривши ліву руку на талію, відводять праву руку із зброєю праворуч, трохи вище рівня плеча. Лікоть злегка зігнутий і спрямований донизу, корпус прямий, підтягнутий, погляд — на глядача.

Танець козаків

П'ята  фігура   (52  такти)
Виконується музичний супровід С.
1—8-й такти. Просуваючись маршоподібними кроками у протилежних напрямках, як показано пунктиром на рис. 6, виконавці утворюють три лінії: шість танцюристів з правого й лівого боків — Другу, шість інших — третю, решта — першу. На першу чверть кожного такту, виконуючи рух з правої ноги, згинаючи лікоть майже під прямим кутом (кисть стиснута в кулачок), ліву руку піднімають перед собою на рівень грудей. 

Рух козаків по колу

Четверта фігура (28 тактів). Рух козаків по колу.
Виконується музичний супровід В.
1—4-й такти. Зберігаючи попереднє положення, козаки, починаючи з правої Іноги, виконують вісім маршопо-дібних кроків за другою позицією на місці і, промовляючи речитативом у ритмі й темпі музичного супроводу: «Козакові без ратища, як дівчині без намиста!», почергово змінюють положення рук. На першу чверть кожного такту, виконуючи рух з правої ноги, ліву руку, стиснуту в кулачок, згинаючи їв лікті майже під прямим кутом, піднімають перед собою на рівень грудей. На другу чверть кожного такту, виконуючи рух з лівої ноги, ліву руку, випростовуючи лікоть, опускають вздовж корпуса й відводять трохи назад. Праву — весь час залишають у попередньому положенні.

новости магазина тканей

Козацький спис

Третя фігура (24 такти)
Виконується музичний супровід А.
І—8-й такти. Козаки, спілкуючись поміж собою, довільно просуваються по сцені простими кроками, як показано пунктиром на рис. З, утворюючи загальне коло. Одночасно молодий осавул, трохи відступивши спиною назад у напрямку авансцени, (Приєднується до інших виконавців і заімикає загальне коло.

новости магазина тканей

Козак і танець

Друга фігура (16 тактів)
Виконується музичний супровід № 2 А. 1-й такт. Молодий осавул Іна кожну чверть такту вдаряє держаком списа по підлозі.

 

Козацькі танці

Це хореографічно - танцювальна розповідь про справжніх українських козаків-запорожців, оборонців батьківщини, які під час великоі визвольної війни 1648—1654 років разом з усім Украінським народом  відважно боролися за незалежність рідної землі на Запорізькой січі.
Карбована ритмічна чіткість виконання, поєднання військових вправ з народними танцювальними рухами відображають внутрішню силу, мужність і героїзм запорожців.
Запропонована постановка розрахована на двадцять одного виконавця, три з яких — солісти (два старих осавули і один молодий).
Примітка. Темп і розмір музичного супроводу зазначені у клавірі, ескізи костюмів подано на малюнках.

Легенда о СВЯТОМ НИКОЛАЕ

Человек, о котором все слышали и знают, как Санта-Клаус имеет собственную загадочную историю. Сегодня о нем вспоминают как о веселом человеке с пышной бородой и в красном костюме, но у него интересная история, которая начинается аж в 3-м веке нашей эры. Хотите узнать больше о появлении Санта-Клауса, о первых упоминаний о нем и до наших дней, когда он появляется преимущественно на Рождество как любимец в торговых центрах?

Одежда казака

Традиционная одежда украинских казаков.

Формирования казацкого костюма происходило на основе украинской народной одежды. Большое влияние на произвел восточный и благородный одежду. Но определяющим был образ жизни, который вели казаки.

новости магазина тканей

Чем отличается обувь для танцев?

Советы по уходу за танцевальной обувью, Краткий познавательный обзор, чем отличается различная обувь для танцев? 

1-10 11-20 21-30 ... 71-80 81-86