• +38(099)5295532 +38(097)0424087 +38(067)5951537
  • Години роботи с 09:00 до 17:30

Обратный звонок

Оставьте номер своего телефона, и мы перезвоним в течении рабочего дня


Я согласен(а) на обработку персональных данных


Циганські костюми.
Традиційний костюм для циганських танців складається з спідниці і блузи ( рис. 28). Спідниця обов'язково повинна бути дуже широкою - такий , щоб можна було підняти її вгору , як показано на рис. 28 . Блузка , як правило , вище талії на зав'язках . Рукав шиється широким , щоб рука вільно рухалася вгору.
 
Домінантним у циганському костюмі є блиск і « шум ». І спідниця , і блузка обов'язково повинні бути прикрашені ( розшиті бісером , паєтками і т. д.) , браслети , намиста , сережки - повинні « шуміти » (наприклад , складатися з безлічі переплетень ланок , з підвішеними на них монетками , намистом і т . п.).
 
Модель № 5 ( мал. 28 )
 
Дуже широка спідниця і блузка на зав'язках . Спідниця виконується на підкладці для збільшення об'єму.
Буде потрібно : шовкова тканина для спідниці довжиною, що дорівнює « чотири довжини спідниці + 20 см » , шовкова тканина для блузки довжиною, що дорівнює « довжина блузки + довжина рукава + 30 см » , подкладочная тканина для нижньої спідниці довжиною , рівній « чотири довжини спідниці + 20 см » (ширина кожного полотна тканини 150 см) , 1 потайна застібка -блискавка довжиною 15 см , 1 гудзик , паєтки та бісер.
 
 
Моделювання викрійки. Для того щоб побудувати викрійки представлених спідниці і блузи , потрібно використовувати основні викрійки ліфа та спідниці- шестиклинки і змоделювати їх.
Моделювання викрійки спідниці- шестиклинки показано на рис. 29-31 . Накреслити три лінії розрізу паралельно лінії низу , розрізати викрійку по цих лініях ( рис. 29). Частина А розділити на рівні по ширині смужки , надрізати по проведених лініях і розсунути смужки в сторони , як показано на рис. 30 . Продовжити лінії боки на довжину частини А , провести лінію низу - в результаті виходить нова частина В. Відрізати частина А і відкласти її убік - вона готова.
 
 
Частина В розділити на різні по ширині смужки ( пунктирні лінії з точками на рис. 30 ) , надрізати по проведених лініях і розсунути смужки в сторони , як показано на рис. 31 . Продовжити лінії боки на довжину частини В ( дорівнює довжині частини А відповідно) , провести лінію низу - в результаті виходить нова частина С. Відрізати частина В і відкласти її убік - вона теж готова.
Точно так само частина З розділити на рівні по ширині смужки ( пунктирні лінії з точками на рис. 31 ) , надрізати по проведених лініях і розсунути смужки в сторони. Продовжити лінії боки на довжину частини С, провести лінію низу - в результаті виходить но- вая частина D. Відрізати частина С і відкласти її убік - вона теж готова.
Аналогічно частина D розділити на рівні по ширині смужки , надрізати по проведених лініях і розсунути смужки в сторони. Обвести контури нової частини D , вирізати її і відкласти в сторону , вона теж готова.
Для покрою підкладки спідниці змоделювати викрійку ще раз таким же чином , але розсовувати смужки на меншу величину , щоб у результаті ширина низу підкладки була трохи менше ширини низу верхньої спідниці . Назвемо частини клина нижньої спідниці А1 , В1 , С1 , і D1 , відповідно.
Моделювання викрійки ліфа показано на рис. 32. На спинці і не поличці проводяться нові лінії низу на відстані 8 см від лінії талії (можна вище або нижче). На поличці добудовується зав'язка , довжина і ширина - за бажанням. Пунктирною лінією з точкою поки -зана на рис. 32 обтачка горловини переду і частини зав'язки ( зав'язка обробляється обтач -кою по лінії скруглення ) .
 
Для отримання потрібної викрійки розкльошені рукави потрібно використовувати викрійку прямого рукава. Проводиться лінія 3/4 рукави , рукав по проведеній лінії розрізається ( рис. 33). На верхній частині рукава проводиться вертикальна лінія посередині , рукав надрізається до окату рукава , отримані половинки розсуваються в сторони для створення кльошу рукава , як показано на рис. 34. На рис. 35 показаний рукав в готовому вигляді.
 
 
розкрій
 
З тканини для блузки :
поличка - 2 деталі ;
спинка - 1 деталь із згином ;
обтачка горловини спинки - 1 деталь із згином ;
обтачка горловини переду і частини зав'язки - 2 деталі (показана на рис. 32 пунктирною лінією з точками ) ;
рукав - 2 деталі .
З тканини для спідниці :
частина клину А - 6 деталей;
частина клину В - 6 деталей;
частина клину С - 6 деталей;
частина клину D - 6 деталей;
пояс - 1 деталь із згином (довжина всього поясу = обхват талії + припуск на застібку ) .
 
З підкладкової тканини:
частина клину A1 - 6 деталей;
частина клину В1 - 6 деталей;
частина клину С1 - 6 деталей;
частина клину D1 - 6 деталей.
спідниця
Змітати деталі спідниці і приміряти. Після першої примірки зшити спідницю.
1 . Скласти шість частин А між собою лицьовими сторонами всередину і стачать бокові шви , залишивши один шов відкритим для застібки -блискавки . Припуски швів обмітати і разутюжіть .
2 . Скласти шість частин В між собою лицьовими сторонами всередину і стачать бокові шви , один бічний шов стачать від мітки розташування застібки -блискавки . Припуски швів обмітати і разутюжіть .
3 . Скласти шість частин С між собою лицьовими сторонами всередину і стачать всі бокові шви . Припуски швів обмітати і разутюжіть .
4 . Скласти шість частин D між собою лицьовими сторонами всередину і стачать всі боко -ші шви. Припуски швів обмітати і разутюжіть .
5 . Скласти частини А і В між собою лицьовими сторонами всередину і стачать , припуски шва запрасувати на строну частини В. Пріутюжіть краю розрізу під застібку- блискавку.
6 . Скласти частини С і D між собою лицьовими сторонами всередину і стачать , припуски шва запрасувати на строну частини В.
7 . Скласти частини АВ і CD між собою лицьовими сторонами всередину і стачать , припуски шва запрасувати на строну частини CD. Вметать застібку -блискавку у відкритий шов спідниці так , щоб зубчики не було видно , і прітачать .
8 . Виконати підкладку для спідниці . Виконати операції 1-7 з деталями з підкладкової тканини ( ширина низу підкладки трохи менше ширини низу верхньої спідниці ) .
9 . Підкладку вкласти в спідницю , виворітного стороною до виворітної сторони , приметать до верхнього зрізу і пришити вручну до тасьму застібки -блискавки .
10 . Пришити пояс до спідниці . Зміцнити половинку пояса флізеліном . Прітачать пояс до верхнього зрізу спідниці , прихоплюючи верхній зріз підкладки , при цьому потрібно залишити припуск під застібку пояса , який виступає за правий край застібки спідниці. Після цього скласти пояс уздовж навпіл і чисто витачать кінці і припуск під застібку . Пріпус -ки шва приточування потрібно відвернути на пояс і запрасувати . Після цього внутрішню половинку пояса потрібно підвернути і пришити над швом прітачіванія .
11 . Припуск на подгибку низу відвернути на виворітну сторону і прітачать .
12 . По низу підкладки виконати подгибку низу так , щоб вона була коротшою спідниці на 2 см.
13. Обмітати петлю на лівому краю пояса. Пришити гудзик на правий край пояса.
14. Уздовж краю спідниці пришити бісер і паєтки , розташовуючи їх у розсипну .
блузка
Змітати деталі блузки та приміряти. Після першої примірки зшити блузку.
1 . Стачать талеві виточки на спинці і на поличці . Слабини виточок запрасувати в сторо - ну центру кожної деталі блузки .
2 . Стачать нагрудні виточки на поличці , слабини виточок запрасувати вниз.
3 . Стачать бокові шви . Обмітати припуски бічних швів і разутюжіть .
4 . Стачать плечові шви. Обмітати припуски плечових швів і разутюжіть .
5 . Виконати плечові шви обтачек . Скласти обтачку з блузкою лицьовими сторонами , приметать по краю горловини і прітачать . Зрізати припуски шва близько до рядку , в куточках - надсікти . Відвернути обтачку на виворітну сторону , підвернути і приметать . Припуск частини, що залишилася зав'язки підвернути на виворітну сторону блузки і відстрочити з лицьового боку і зав'язки і горловину блузки .
6 . Стачать шви кожного рукава . Рукава пріпосадіть і втачать в пройми. Припуски на подгибку низу відвернути на виворітну сторону і з лицьового боку відстрочити в край на відстані 0,5 см.
7 . Нижній зріз припуску на подгибку низу блузки обмітати , припуск відвернути на виворітну сторону і з лицьового боку відстрочити в край на відстані 0,5 см.
8 . Уздовж верхнього краю блузки та уздовж краю рукавів пришити бісер і паєтки , розташовуючи їх у розсипну .


Источник: http://dance-sport.com.ua/shop/wear/kostumi-dla-tanca/cyganskij-kostjum
Категория: Мои статьи | Добавил: master (22.09.2013) | Автор: Виктор
Просмотров: 3856 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Комментарий:
Ваше имя *:
Ваш e-mail *:
Проверочный код *: